ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ստեղծված համավարակի պայմաններում կառույցի աշխատանքի եւ տարբեր երկրներում նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շրջանակներում կատարվող գործողությունների վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանը հիշատակել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի կոչը համավարակի պայմաններում համաշխարհային զինադադարի կարեւորության մասին եւ նշել, որ ի հեճուկս միջազգային հանրության կոչերին` Ադրբեջանը շարունակում է հրադադարի խախտման փորձերը, ինչի վառ օրինակն էր օրեր առաջ ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված դիվերսիայի փորձը:

The Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan had a telephone talk with the President of the OSCE Parliamentary Assembly (PA) George Tsereteli.
The interlocutors exchanged ideas over the work of the structure in the conditions of the created pandemic and actions taken in the framework of fight against new coronavirus in different countries.
Ararat Mirzoyan mentioned about the importance of the global ceasefire during the pandemic called on by the UN Secretary-General and noted that despite the appeals of the international community Azerbaijan continues the ceasefire violation attempts, and the vivid evidence of it is the sabotage attempt launched by the Azerbaijani armed forces a few days ago.